PDA

Zobacz pełną wersję : Pierzenie Dorosłych Gołebi

Dawid
25-08-12, 14:41
Witam chciałbym koledzy sie dowiedziec czy u was starsze gołebie gubia pióra okrywowe i lotki ? Bo u mnie puch i lotka pierza to normalne? O tej porze roku?Jak je prowadzic mam teraz? Tzn.Karma witaminy ? Preparaty? Karme daje im jak narazie uniwersalną.

zelik
26-08-12, 12:03
wchodzimy w okres pierzenie, po lotach już jest. Młódki z wdowców mają około 10-14 dni. Więc czas na pierzenie. Dla mnie to jest okres kiedy karmię najbogatszą mieszanką. Kilka worków mieszanki, mieszane razem, to co zostanie po lotach + rozpłodowo lota, bk, po prostu co mi wpadnie w oko. Mrowca pierzeniowa jest bardzo fajna. Dodatki to dojadaja po sezonie. Olej używam mieszam 4 rozne

Dawid
26-08-12, 13:08
A oprucz dobrej karmy i olejków czym koledzy wspomagacie to pierzenie tak żeby to nowe było jeszcze lepsze od starego.

Egzekutor
01-09-12, 01:08
Pierzenie powinno przebiegać naturalnie ,bez żadnych chemicznych wspomagaczy . Dobra karma pierzeniowa minerały gryty, wapno i tran to podstawa . Moje wdowce po zakończonym sezonie lotowym , w dniu powrotu z ostatniego lotu zostały od razu rozdzielone i tak są cały czas .Ptaki dostają dobrą karmę pierzeniową ,mają do woli witamin minerałów i grytów . 2 x w tygodniu dostają tran na karmę 1 kropla na 1 gołębia ,2 x w tygodniu dostają siekaną zieleninę , jest tam wszystko ,pietruszka jarmuż sałata kapusta czerwona czosnek ,tarte jabłko marchew , prócz cebuli to wszystko zostaje drobniutko posiekane i polane sokiem z czerwonego grejpfruta, i leciutko posolone , aby zaopatrzyć ptaki w naturalne żelazo . W okresie intensywnego pierzenia ptaki przebywają na wolierach i nie mają w tym czasie oblotów.W okresie pierzenia ptaki moje nie mają w składzie mieszanki która składa się z 28 gat rzepaku , gdyż uważam ten gat za szkodliwy i mający zły wpływ na ostatnie 3 lotki .Po zakończonym sezonie lotowym moje wdowce nie wychowują młodych i nie są dopuszczone do znoszenia jajek przez samiczki ,są rozdzielone od razu po ostatnim locie i tak przebywają do 12 grudnia , uważam że wychów młodych po zakończonym sezonie lotowym ,przez wymęczone trasami ptaki nie prowadzi do nic dobrego. Te ptaki na pozór wyglądają , dobrze lecz w momencie wysiadywania jajek i wychowu jesiennych młodych które i tak nadają się tylko na zupę ,ptaki rozpoczynają intensywne pierzenie ,ich pióra nigdy nie będą takie jak u ptaków zaopatrzonych w wszystko co niezbędne, w tym czasie i przesiadujących w spokoju. i nie nękanych głodnym potomstwem . Te ptaki na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo jak te co nie karmią ,lecz hodowcy znający wartość upierzenia wyczuwają zaraz że pióra tych ptaków są suche ,co i tak w większym stopniu odbije się na wyczynach w następnym roku.

felek
21-09-12, 08:33
a jak z odrobaczenie gołębi po lotach?teraz ptaki są w okresie pierzenia,jak to na nie wpłynie?

Egzekutor
21-09-12, 10:05
W okresie pierzenia nie powinno się przeprowadzać żadnego leczenia lub kuracji. jakiekolwiek podanie leków musi być, potwierdzone badaniem i jest to mus ostateczny. Lewamizol ma ujemny wpływ na pierzenie jak i środki jemu podobne. Chyba ze wykryto u gołębi robaki , wtedy trzeba podać , polecałbym w tym czasie odrobaczenie Pyrantrerm środek skuteczny nie wywołujący ,wymiotów. lub środkiem Wormac . W okresie intensywnego pierzenia radziłbym omijać Lewamizol .

karol1995
22-09-12, 09:58
Tak jak w temacie jakie preparaty podajecie golebiom na lepsze pierzenie chodzi mi zarówno o te dostepne w sklepach jak również te które robicie sami.

zelik
22-09-12, 10:55
Mogę napisać jak to wygląda u mnie. Podstawowy produkt, który używam od 2010r jest taubengold. Chociaż mam wrażenie że w tym roku jest jakby słabszy. Do tego Usne Gano i to co zostało mi po sezonie młodych i starych. W tym roku dostałem Spurivit i też będę to testował :)

PITERM
22-09-12, 11:09
Popieram wypowiedz kamila Taubengold jest godny uwagi.

Egzekutor
22-09-12, 11:24
A ja nie popieram ,i nie chodzi mi o Kamila ,tylko temat pierzenia i co podawać już jest założony, a tu następny .Koledzy patrzyć gdzie co jest ,aby wszystkie wypowiedzi skupiać w jednym temacie,a tak powstaje roz...rdol.

zelik
22-09-12, 11:36
Połączyłem temat Tofika i Karola. Łatwiej będzie znaleźć każdemu interesujące informację w jednym temacie.

Egzekutor
22-09-12, 12:23
I bardzo słusznie Kamil , tak powinno być ,

pecos27
22-09-12, 19:00
Ja podaje do pierzenia karmę pierzeniową wymieszaną z super wdowce i bk można dosypać jeszcze do tego ziaren lnu i słonecznika nie należy przesadzać z rzepakiem gołębie szybko po nim gubią pióra i nie odrastają wówczas do końca i w pełni ukształtowane i tak jak pisał Egzekutor nie należy podawać leków i preparatów na odrobaczenie one hamują pierzenie i pióra się czasami kręcą i widać na nich ślady stosowania leków u mnie teraz tylko olejek czosnkowy, ocet jabłkowy, witaminy i aminokwasy, oregano, czosnek z cebulą do wody

karol1995
22-09-12, 21:53
Bardzo przepraszam kolegów za to że niepotrzebnie założyłem nowy temat po prostu nie przeglądałem dokładnie istniejących tematów następnym razem lepiej przegladne forum zanim zaloze nowy temat żeby nie robić syfu:-)

zelik
22-09-12, 22:14
Karol nic się nie stało. Błędów nie popełnia tylko ten kto nic nie robi. Tematy połączyłem i jest ok. A kto pyta nie błądzi.

Arden
31-10-12, 22:37
Koledzy co oznaczy gdy gołąb wyrzuca dwie lotki na raz do spierzenia?

Bart
31-10-12, 22:47
Nic złego kol Arden tak się zdarza ,mamy takie zjawisko bardzo często zwłaszcza przy wczesnych młodych ,gdzie do lotu młode są w zaciemnionych gołębnikach i odpowiednio zakwaszane . Loty rozpoczynają na 2-3 zrzuconych piórkach .Po sezonie lotowym odpowiednio karmione i zaopatrzone w składniki mineralne zrzucają na gwałt pióra , mieliśmy nieraz ptaki które zrzuciły jednocześnie 2-3 pióra, i nie zauważyliśmy aby były gorsze od innych. Bartek

Arden
31-10-12, 22:49
Dzięki Bartek uspokoiłeś mnie:) Dziś po raz pierwszy po 8 miesiącach mogłem obejrzeć moje ptaki i to pierzenie mnie trochę speszyło:)

stas61
31-10-12, 23:29
Arden to znaczy tyle że są super zdrowe i wszystko.Pozdrawiam miłego urlopu.:D

Arden
01-11-12, 07:52
Dzięki Stasiu:)

kulaa
11-11-12, 19:53
ostatnio przeglądałem swoje gołąbki i u jednej tegorocznej samiczki zauważyłem że w jednym skrzydle ma 10 a wdrugim 11 lotek czy to normalne :confused:

KOWAL
11-11-12, 20:14
Normalne to 10 ,ale 11 ,ani nie przeszkadza ,ani nie pomaga.

kris122
11-11-12, 23:06
ostatnio przeglądałem swoje gołąbki i u jednej tegorocznej samiczki zauważyłem że w jednym skrzydle ma 10 a wdrugim 11 lotek czy to normalne :confused:

Przy ocenie sędziowskiej na wystawie a w końcu mamy teraz okres wystaw, jest to wada, gołąb ma mieć symetrycznie ilość lotek, 10 lub 11 co się zdarza czasami. niezauważyłem aby 11 lotek w jednym skrzydle w jakiś spsób pomagało czy przeszkadzało gołąbkowi w lotach, choć lubię jak ma 2 x 11.